Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
24 ditë – 20 kg të humbura I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 24 ditë – 20 kg të humbura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

24 ditë – 20 kg të humbura Empty
MesazhTitulli: 24 ditë – 20 kg të humbura   24 ditë – 20 kg të humbura I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:10 am

Kafeja gjatë kësaj dite lejohet me qumësht por pa sheqer. Qumështi është mirë të jetë skremuar dhe pa yndyrë.


Mund të përdoren lloje të ndryshme çajrash dhe mund të hahet aq sasi dhe aq herë sa të keni dëshirë.


Nuk duhet të përdoren pije me sheqer.


M.q.s. dieta është e njëjtë brenda një dite, mund të hahet aq sasi dhe aq herë sa të keni dëshirë.


Dieta është kimike. ajo bazohet në mospërzierjen e kategorive të ndryshme të ushqimeve, si p.sh.: proteinave, karbohidrateve, dhjamërave, albuminës etj.


Studioje dietën dhe shiko se çfarë shkon dhe nuk shkon. kujdes! duhet durim dhe vullnet.


Gjithnjë ki parasysh se mosbindja qoftë edhe një ditë të vetme, sjell shume probleme në humbjen e peshës.


Ki kujdes, në mënyrë që të humbasësh peshë duhet ta kesh atë! mos e bej këtë dietë nëse nuk mund të humbasësh më shumë se 8 kg!


Gjatë dietës rekomandohen multivitaminat.


dita I makarona me djathë.dita I oriz me djathë të grirëdita III-IV-V qofte pa buke–sallatë mix (jeshile,domate,tranguj,qepë)dita VI-VII-VIII biftek viçi i pjekur – e njëjta sasi sallate si më lartdita IX-X-XI pulë e pjekur- e njëjtë sasi sallate si më lartdita XII-XIII patate të skuqura –perime të ziera (lakër,lulelakër,

jeshillëqe, pak vaj, limon) djathë feta)

dita XIV-XV biftek vici i pjekur – e njëjtë sasi sallate si me lart.dita XVI-XVII fruta sa të doni (jo rrush dhe fiq)dita XVIII-XIX sallatë, siç thamë, sa të donidita XX-XXI bathë, zarzavate, sallatë mix, perime të ziera turli, pak vaj.

dita XXII-XXIII oriz me kosdita XXIV një ditë feste gjithë ditën, nëse mundeni hani gjithçka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

24 ditë – 20 kg të humbura Empty
MesazhTitulli: Re: 24 ditë – 20 kg të humbura   24 ditë – 20 kg të humbura I_icon_minitimeWed Aug 26, 2009 6:13 am

Keto lypin pak kushte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
24 ditë – 20 kg të humbura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: •.∙.∙. ARTI DHE KULTURA :: Moda Shqiptare-
Kërce tek: