Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN Empty
MesazhTitulli: ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN   ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:16 am

Aktorja hollivudiane, Angelina Jolie, vizitoi një kamp të refugjatëve në Irak, si pjesë të punës së saj për organizatën UNHCR. Jolie, e cila është një ambasadore e vullnetit të mirë, i bëri një vizitë të paplanifikuar kampin të refugjatëve “Chikook”, i cili gjendet në veri perëndim të Bagdadit, ku ajo u takua me disa familje, të cilat janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre si pasojë e luftës në vend. Chikook strehon më shumë se 20.000 njerëz, shumica prej tyre gra dhe fëmijë. Kampi ka mungesë të ujit të pijshëm dhe nuk përmban sistem operues për derdhjen e ujërave të zeza. Gjatë vizitës së saj, Jolie u takua me një 43 vjeçar, i cili i tregoi asaj shtëpinë me tulla, të cilën e kishte ndërtuar për gruan dhe fëmijët e tij. Shumica e familjeve me të cilat Jolie bisedoi, i kanë thënë asaj se nuk kishin mundësi të paguanin as për tretmane mjekësore dhe se fëmijët e tyre nuk shkojnë në shkollë. Aktorja vazhdimisht merrte shënime në fletoren e saj. Në një shtëpi, Jolie u takua me një familje 9 anëtarëshe, ku e përkundi një të porsalindur. Kjo është vizita e tretë e Jolie-it në Irak. Në këtë vizitë aktorja, gjithashtu, u takua me ushtarë amerikanë, të cilët veprojnë në Irak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: •.∙.∙. ARTI DHE KULTURA :: V.I.P News-
Kërce tek: