Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
Peugeot 608 I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 Peugeot 608

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

Peugeot 608 Empty
MesazhTitulli: Peugeot 608   Peugeot 608 I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:56 am

Prodhuesi francez i automjeteve, Peugeot, është duke punuar në pasardhësin e modelit të Peugeot 607, ndërsa sipas informatave më të reja, stili i këtij automjeti do të jetë i inspiruar nga modeli konceptual 908RC, i cili është prodhuar në vitin 2006.
Peugeot 608 do të bazohet në platformën e ngjashme sikurse Citroën C6, që do të thotë se do të jetë pak më i gjatë se modeli aktual 607, mirëpo prapëseprapë do të jetë më i shkurtë se pesë metra.

Pamja e jashtme do të paraqes evoluimin e dizajnit paraardhës, me ndikime të mëdha nga modelet e fundit konceptuale. Në veçanti do të bazohet në modelin konceptual 908RC, i cili u paraqit në panairin e automjeteve të Parisit në vitin 2006.

Në të njëjtën kohë pritet që ky model të jetë i përafërt me modelet kupe, të cilin e ka nisur CLS i Mercedesit. Brendësia do të jetë standarde sikurse automjetet tjera të Peugeot, mirëpo duke ditur se flasim për një model që synon majat e shitjeve, pritet që të përfshijë edhe një numër të madh shtesash luksoze.


Motori do të jetë më i avancuar nga modelet e deritanishme, dhe pritet që rëndësi t’i kushtohet sidomos zvogëlimit të harxhimit dhe rritjes së fuqisë.

Ekziston mundësia që me modelin e ri 608 të vijnë edhe disa novitete, siç janë motorët benzinë V6 dhe V8, si edhe pritet të prodhohet një seri e cila e transmeton fuqinë në katër boshtet.

Automjeti i ri Peugeot 608 premierën botërore do të duhej ta ketë këtë vit, në Sallonin e Automjeteve të Parisit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

Peugeot 608 Empty
MesazhTitulli: Re: Peugeot 608   Peugeot 608 I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:44 pm

shum lajme te mira nga tij granit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Peugeot 608
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Shkenca :: Te rejat nga shkenca-
Kërce tek: