Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 POezi nga ● G ĄŁβο ●

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:42 am

As ditelindja nuk na bashkoj


Ishin ditët e lumtura,
Isha shumë i gëzuar,
Një shetitje me ty,
Ma sillte buzëqeshjen në fytyrë.

Në çdo moment mendoja në ty,
Në çdo minut të paraftyroja,
Nuk më kalonte asnjë sekond,
Që emrin tënd nuk e emertoja.

Tash je larguar nga unë,
Nuk më thrret si një herë,
Nuk më shiqon, nuk më qesh,
Rrin kokë ulur si e mjerë.

Yllin e fatit që ma pate dhuruar,
Tash të fikur kujtim po e mbaj,
Ndoshta në zemrën time,
Nganjiherë dashurin e ndriqon.

Është fikur shpresa nga ti,
Që të kthehem prp në dashuri,
Kur në atë ditë të mallkuar,
Në ditëlindje nuk më ke ftuar.

Ndiej dhimbje në shpirtin tim,
Kur atë ditë unë e kujtoj,
Në vend se unë ditëlindjen ta uroj,
Një tjetër në vendin timin të përqafoj.

Dielli më nuk po ndriqon,
Yjet më nuk po ndritin,
Hëna nuk po del përsëri,
Apo nuk shofin më syt e mi.

Gjithëçka në mbrendësin time,
Gjindet në errësirë,
Nuk ka më lumturi,
Sepse ti më helmove ne dashuri.

A të kujtohet kur më thoshe,
Se me ty do të vdes,
Edhe në varr do të jemi bashk,
E dorën tnde ne gji do ta mbaj.

Fryni një erë e mallkuar,
Që i lsheu fjalët e thëna,
E tash ty nuk të bien në mend,
Se unë jetoj si një i mjerë.

Por mendo se ka Zot,
E një ditë do të ndeshkon,
Por prap unë me dashuri të vërtet,
Do të qaj për ty deri sa të vdes.
__________________
**************************************
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

MENDIM I KREDHUR

Shpirti i Saj

Një lëndinë Qershori

Selvitë ndanë rrugës

Trupin e saj imitojnë

E dua atëEra viteve

Buzët do t'ia vyshkë

Reliefin e kuq të mollëzave

VIzat e rudhave do t'ia prishin

Por

Megjithatë e duaSot

Kur me të jam i dritëzuar

Në shpirtin e përjetshëm

Jam i rrethuar edhe më njomësi

Edhe me rrudha

Nga pranvera e syve

Margaritarë të Saj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:43 am

Dikur
Afër teje kur isha
Ëmbëlsinë e buzëve shijoja
Qartësin e syve shihja
Shushurimën tingëlluese të flokëve ndjeja
Larg teje sot ndjej vetminë
Era buzët mi shkrumon
Shpirti ska sgjen qetësi
E freskët është puthja
Kujtimi për ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:43 am

Nëse ka det në Gjithësi
Që kurr s'i dihet thellësia
Ajo e ka emrin Dashuri
dhe matet vetëm nga Poezija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:43 am

C'ESHTE DASHURIA????
PERGJIGJEN E GJETA TEK TY
E GJETA TE QENIA JOTE
E GJETA TE ATA SY
PO.JANE SYTE E TU
ATO QE ME MESUAN TE TE DUA
ME BEN TE FAL ZEMREN
TE DASHUROJ DHE PSE NUK DUA
NUK E DI SI JA DOLE POR ME HOQE KRENARINE
U BERE PJESE E SHPIRTIT TIM PER TE ME FALUR:
EMBELSIRE,DASHURI,GJITHESINE
NUK E DI SE SI JA AJO
LINDI TEK UNE
POR DI SE SA SHUME TE DUA
TE DUA DHE PSE ME BEN TE VUAJ
DUA MENYREN SE SI ME VESHTRON
SI SHIKIMI YT FIKSOHET TEK UNE
DUA FORCEN ME TE CILEN ME DASHURON
SIC TE DASHUROJ DHE UNE
TE DUA THJESHT TE DUA
NDONJEHERE ME XHELOZI
TE DUA SE JE I VETMI PER MUA
DHE DO TE DUA NE PERJETESI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:43 am

Dashurija ime!

Dashurija ime kishte sy
Pse ja verbuat?
Dashurija ime kishte vesh
Pse ja shurdhuat?
Dashurija ime kishte ardhmeri
Pse ja ndaluat?
Dashurija ime ishte e shendosh
Pse e lenduat?
Dashurija ime ishte e paster
Pse e njolloset?
Dashurija ime ishte e lire
Pse e burgoset?
Dashurija ime nuk kishte lot
Pse ja sollet?
Dashurija ime nuk kishte urrejtje
Pse ja mbollet?
Dashurija ime donte te jetoj
S'lejuat,do ju mallkoj

TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRAT NJE DASHURI TE VERTET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

Simpatin e vjeter sot prap e pash ,vetem e shikova asgje nuk i thash,e uli koken sikur sme shikonte e pash se ne faqe loti i pikonte...Desha ta ndaloja tja them disa fjal gabimet te gjitha me ja fal,ti uroj suksese ne dashurin tjeter dhe ta haroj simpatin e vjeter.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

Çdo nate enderroj, buzeqeshjen e embel kerkoj, nga dashuria e vetme e jetes time qe me ka lene jetime.
Ne endrrat e mia ti gjendesh aty, por ne realitet shume rralle te shoh me sy, shpresoj qe shpejt te te takoj se vetem me endrra nuk mund te jetoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

Urretja,
Te urrej sa shum te dua
Kjo urretje me ben te vuaj
Pse existon nje gje e tille
Kur te pakten mund te jem i lire.
Te lutem me bej qe te te harroj
Se kjo urretje me nuk mund te vazhdoje
Me thua qe nuk me do
Dhe ishalla atehere mund te harroj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

Nese kam pak fryme,
thithe ti zemra ime.
Nese kam pak gjak,
pije ti shpirti im.
Nese kam nje jete,
jetoje ti per mua.
Dhe te gjitha ty do ti jap,
vetem me ler te te dua.

Nese syte e tu do te lotojne
lermi mua te ti pastroj.
Nese ty do te flihet,
Mundesh ne krahun tim te shtrihesh.

Dhe te gjitha per ty do ti bej vetem me ler te dashuroj.

Se syrin tend dua te shikoj.
Se zerin tend dua te degjoj.
Se trupin tend dua te ledhatoj.
Se buzen tende dua te provoj.
Se pa ty smund te jetoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:44 am

Me mungon

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:45 am

Edhe pas 1000 vjetesh,
kur pluhri i haresës te na ket mbuluar,
ti gjithmon do jesh engjelli im i preferuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:46 am

Qme duhen syt
kur nuk shihemi
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:45 am

Te pyes, ku po shkojm,
me thua, s'e di,
me pyet, pse jetojm,
pergjegjien s'e di.

Te dua, te them ,
Te dua a e di,
te puthi ne buz,
me puth dhe ti.

E pastaj, heshtje, qetesi,
dy zemra degjohen,
here une here ti,
Te dua, degjohet perseri.

Te pyes, pse jeton,
me thua, per ty,
me pyet q'fare do,
te them... TE DUA vetem ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:46 am

Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.


Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 4:30 pm

me qito poezi e permbledh nje qerek libri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeFri Aug 28, 2009 4:30 pm

ski Faj Vallahin ahuahua Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 7:30 am

OOO ku je Ramadan Cimili breee
Mu ke bo Si MEDA

nbashkpunim me Lasgush Poradecin

Kusherinin e kti
Gjergj Fishtes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
Sponsored content
POezi nga ● G ĄŁβο ● Empty
MesazhTitulli: Re: POezi nga ● G ĄŁβο ●   POezi nga ● G ĄŁβο ● I_icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
POezi nga ● G ĄŁβο ●
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ► Forumi Argetues ◄ :: Poezi-
Kërce tek: