Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
Lajme Nga Kosova I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 Lajme Nga Kosova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

Lajme Nga Kosova Empty
MesazhTitulli: Lajme Nga Kosova   Lajme Nga Kosova I_icon_minitimeThu Sep 10, 2009 3:42 pm

Po bashkëpunimit, jo protokollit
Autoritetet e Kosovës vazhdojnë të mbajnë një qëndrim pandryshuar në lidhje me protokollin e shumëpërfolur EULEX-Serbi, por theksojnë përkushtimin për bashkëpunim të ngushtë me BE-në dhe bashkësinë ndërkombëtare.

Presidenti i Republikës, Fatmir Sejdiu, ka ritheksuar edhe të enjten se, sa i përket protokollit ndërmjet EULEX it dhe Serbisë, Kosova nuk pjesëmarrëse në këtë çështje, por vazhdon bashkëpunimin me EULEX-in, KFOR-in dhe bashkësinë ndërkombëtare.

“....Kosova nuk është aktor në këtë çështje. Kosova do të vazhdojë mënyrën më të mirë të mundshme të bashkëpunimit me EULEX-in, ICO-n, me KFOR-in, me bashkësinë ndërkombëtare që ka investuar shumë dhe do të investojë në Kosovë, për zhvillimet e përgjithshme", nënvizoi Sejdiu.

Gjithashtu edhe kryeministri Hashim Thaçi hodhi poshtë pohimet se përfaqësuesit e Kosovës po bashkëpunojnë me EULEX-in për protokollin me Serbinë.

"Dëshiroj të theksoj se Prishtina nuk është pjesë e këtij pretendimi të aranzhmanit teknik, por institucionet e Kosovës do të vazhdojnë koordinimin me të gjithë faktorët relevantë, për luftën pakompromis ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar", theksoi kreu i ekzekutivit.

Por ai tha se do ta vazhdojë bashkëpunimi i ngushtë me autoritetet e BE-së dhe vendet e rajoniLajme Nga Kosova F0910163153753mff
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lajme Nga Kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ► Forumi Argetues ◄ :: Lajme-
Kërce tek: