Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
Berlini 2009 I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 Berlini 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 11:04 am

Sivjet Kampionati Botror ne Atletik eshte duke u mbajtur dhe ka shume rekorde te reja nga atletet prej mbar Botes.

Kampionati perfundon te Dielen , une fort po merzitna se kur skisha qka me bo i kshyrsha ....

Diskutoni rreth ktij Kampionati....Razz

Usain Bolt shum njeri i trent njerez per me pak se 1 sekond ti kalon 10 Metra No No
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 11:17 am

ma mir mos ta kishe qel o festim berlinit i erdh funi gati ti e qet uahuaua Razz


veq nejse bon me fol per Rekordet qe jon thy dej me tani

jamaica kryeson me medalja tani Amerika

a e pa qa boni BOlt Promet e thej Reokrdin en 200 Metra huauhahu njeri i shekullit 20 asht aj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: juventus   Berlini 2009 I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 3:35 pm

Fundi po thojn embelsira per fund.

Amerika kryeson em medalje te fiutuaara ne pergjithesi por poer nga te artat dominojn Jamaicanet qe kane fituar gjithsej 5 te Arta.

ata kane fatin se kane njeriun me te shpejt en Bot Bolt khuu krejt i trent:S:S

per ma pak se 1 minut 10 Metra me vrapuu No
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeFri Aug 21, 2009 7:13 pm

ma pask se 1 sekond po menon 10 metra se jo minut ahuhauahu se per as ni minut 10 metra edhe une ti ngaj auahu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeSat Aug 22, 2009 1:49 am

Ti ej Raket granit

Ty keq qe stpranun ne Berline 2009 ty veq per shkak te Dopingut se i 10ti ishe dal ahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: juventus   Berlini 2009 I_icon_minitimeSat Aug 22, 2009 3:36 am

● G ĄŁβο ● shkruajti:
ma pask se 1 sekond po menon 10 metra se jo minut ahuhauahu se per as ni minut 10 metra edhe une ti ngaj auahu

Op Op jom Habit Man Wink

a e pat ju Vlasic ate kroaten en Kercim se Larti valla ka kcy nalt edhe se ka prek tani kur fitoj qysh bojeke Rolling Eyes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeSat Aug 22, 2009 5:15 pm

A e pat ju nifar Gruje qe po dyshojshin qe o Mashkulll
Jom dek tu kesh kur e kom pa
krej muskuj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: juventus   Berlini 2009 I_icon_minitimeSun Aug 23, 2009 12:28 pm

Jo se pasna Pa ,edhe sdi dje ke krejt shii sjon zhvillu Garat sot sdi qka kan Boo sot ak pas me perfundu Kampionati
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeMon Aug 24, 2009 4:55 pm

Bolt ky njeri me te wertet nuk arritet sepse ky lirisht te hin ne gara me Tigrat afrikan-besa edhe atyne ju kalon


Femër a mashkull?
Kampionia e re botërore në 800 metra, Caster Semenya duhet ta bëjë testin e gjinisë pas dyshimeve nga kundërshtaret e saj, të cilat besojnë se kanë garuar kundër një mashkulli në finalen e Kampionatit botëror në Berlin. Ajo është zhvilluar shpejt në vitet e fundit, duke bërë përmirësime të jashtëzakonshme në rezultate të garave. Mirëpo, prindërit nga Afrika e Jugut insistojnë se ajo është femër.

Nga më 20.08.2009 në ora 18:57
Ai ose ajo? Kjo është pyetja që qarkullon në të gjitha mediet botërore. Kampionia e re e botës në 800 metra, Caster Semenya është urdhëruar të bëjë testin e gjinisë nga organi drejtues i atletikës.

Federata Ndërkombëtare e Atletikës (IAAF) ka thënë se ka kërkuar testin tri javë më parë pas frikës se ajo nuk do të lejohet të garojë si femër.

Federata e Atletikës e Afrikës Jugore ka insistuar se është “plotësisht e sigurt se Semenya (18) është femër. Ne nuk do të kishim paraqitur atë në garën e femrave nëse kishim pasur dyshime”, thuhet në një komunikatë.

Semenya fitoi medaljen e artë në mënyrë impresive të mërkurën, me kohë prej një minutë 55.45 sekonda. Kampionia në fuqi, Janeth Jepkosgei ishte e dyta 2.45 sekonda më prapa, ndërsa Jenny Meadows mori medaljen e bronztë.

Semenya nuk u paraqit në konferencë për shtyp pas suksesit, por sekretari i përgjithshëm i IAAF, Pierre Weiss foli para medieve.

“Ne e kemi ditur se ju dëshironi të bisedoni me të, por ajo është e re dhe e papërvojë, andaj nuk është e gatshme të përgjigjet në të gjitha pyetjet e juaja. Unë do të përgjigjem në vend të saj. Vendimi që ajo të mos paraqitet ishte marrë nga IAAF dhe Federata e Afrikës së Jugut. E përsëris, ajo nuk ishte e përgatitur për një situatë si kjo”, tha Weiss i cili shtoi: “Nëse dëshmohet se nuk është femër, asaj do t’i merren medaljet e fituara”.

Semenya shpërtheu në skenën botërore, kur vrapoi 1.56.72 në Bambous muajin e kaluar duke thyer rekordin e saj të kaluara për më tepër se shtatë sekonda.

Ajo po ashtu theu rekordin shtetëror të Afrikës së Jugut, të cilin e mbante Zola Budd dhe hyri në Kampionatin botëror të Atletikës në Berlin si kampione juniore e Afrikës.

Por, pas triumfit në garën në 800 metra ka marrë akuza të ashpra edhe nga kundërshtaret.

“Për mua nuk është femër. Më vjen shumë keq për garueset e tjera. Ajo duhet ta bëjë testin e gjinisë”, deklaroi atletja italiane Elisa Cusma e cila përfundoi e shtata.

Mirëpo, prindërit e Semenya kanë insistuar se ajo është femër. “Lëreni të qetë. Ajo është vajza ime. E kam rritur unë dhe nuk kam asnjë dyshim rreth gjinisë së saj. Ajo është femër dhe mund ta përsëris një milionë herë”, deklaroi babai Jacob Semenya.

Ndërsa nëna e saj, Dorcus ka thënë: “Nuk jam e brengosur rreth kësaj (sugjerimeve se është mashkull) sepse e di se kush është fëmija im. Mokgadi (Caster Semenya) është vajzë dhe askush nuk mund ta ndryshojë këtë. Nëse shkoni në fshatin tonë dhe pyesni cilindo nga fqinjët, ata do t’ju tregojnë se Mokgadi është vajzë”.

Jepni mendimin e jauj me kete gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: juventus   Berlini 2009 I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 10:27 am

kukukukuku qfar seni i trent more qikyy , mos me dit gjinin pp sma merr menja qe osht Mashkull
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeTue Aug 25, 2009 6:25 pm

Qisi raste te dyshimta ka pasur edhe perpara dhe kjo po ngajke shume shpejt ne krahasim em femrat tjera edhe kshtu ka lind dyshimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 11:59 pm

Ajo ish lladik krejt
Ose ma mire mi thon AI

si gjaja ish
Boni trroki shpulle ajo si met rrok dreqi kaci mas veshi:s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 7:11 am

Kampionati u kry , tash sbesoj qe ka diskutim. ma mir em mbyll Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Sponsored content
Berlini 2009 Empty
MesazhTitulli: Re: Berlini 2009   Berlini 2009 I_icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Berlini 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ► Forumi Argetues ◄ :: •.∙.∙. Sporti ●-
Kërce tek: