Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
News Sport ... I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 News Sport ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeMon Aug 24, 2009 4:11 am

Adebayor: Do të përfundojmë mbi United
Sulmuesi Manchester City, Emmanuel Adebayor, ka një mesazh të qartë për Sir Alex Ferguson: “Do të përfundojmë mbi Manchester United këtë sezon”.

“Qëllimi nuk është të jemi një klub më i madh se Manchester United, por më i madh se çdo tjetër. Ne dëshirojmë të dominojmë edhe në Angli edhe në Evropë, andaj kjo nuk do të thotë të jemi më të mirë se Chelsea ose United, por më të mirë se Madrid dhe Milan po ashtu”, ka thënë Adebayor.

“Nuk mendoj se do të zgjasë shumë që të jemi ekipi kryesor në Manchester. Njerëzit flasin se kjo mund të ndodhë për një vit, por unë besoj se kjo mund të ndodh këtë sezon. Me ekipin që kemi, nuk shoh arsye se nuk mund t’ia dalim këtë vit”, ka shtuar ish-sulmuesi i Arsenalit.


Fabregas mund të mungojë kundër United
Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas, është në rrezik për të humbur një ndeshje të madhe, atë të së shtunës kundër Manchester United në Old Trafford.

Spanjolli pati një problem të këmbës që e detyroi atë të zëvendësohet në pjesën e dytë të ndeshjes gjatë fitores 4-1 ndaj Portsmouth.

Mungesa e tij do të lërë një hapësirë të madhe në qendrën e mesfushës së topçinjve, të cilët të mërkurën presin në Emirates Stadium ekipin skocez Celtic, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Ligës së Kampionëve.

“Cesc ka një problem në gju. Ai do të mungojë të mërkurën me siguri. Nëse është diçka më serioze mund të qëndrojë jashtë deri në tre javë, nëse është diçka e lehtë mund të mungojë vetëm ndaj Celtic”, ka thënë Wenger.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeMon Aug 24, 2009 4:13 am

Juventus fillon mbarë
Juventus ka filluar me fitore sezonin e ri në Serie A, duke bërë një paraqitje solide për të mposhtur me rezultat minimal 1-0 në Olimpico ekipin e Chievos.

Biankonerët kaluan në epërsi pas vetëm 11 minutash lojë, kur një harkim i përkryer i Diegos gjeti kokën e Vincenco Iaquntas, i cili dërgoi topin në këndin e sipërm të majtë të portierit mysafir Stefano Sorrentino.

Pavarësisht rasteve të tjera, goli doli të ishte vendimtar për Juventusin dhe tre pikët e para në sezonin e ri.

Për Chievon deri në minutën e 70-të u aktivizua edhe sulmuesi shqiptar Erjon Bogdani, i cili megjithatë nuk arriti të ndihmojë ekipin për ndonjë rezultat më pozitiv.

Me rezultat minimal ka fituar edhe Lazio në fushë të vet ndaj Atalantas. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi sulmuesi italian Tomasso Rocchi pas 22 minutash lojë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Unikkatil
Antar 50%
Antar 50%
Unikkatil

Numri i postimeve : 212
Join date : 24/08/2009
Age : 26
Location : n'KeIt KoSoVeN

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeMon Aug 24, 2009 4:52 pm

Sylvinho nënshkruan kontratë njëvjeçare me Cityn
Mbrojtësi i majtë brazilian, Sylvinho, ka nënshkruar marrëveshje njëvjeçare me Manchester Cityn.

Klubi anglez ka zbuluar se ish-mbrojtësi 35-vjeçar i Barcelonës do të mbulojë mbrojtësin e majtë anglez, Wayne Bridge.

Ai është i fundit që arrin në City, që tashmë ka nënshkruar me Carlos Tevez, Gareth Barry, Roque Santa Cruz, Kolo Toure dhe Emmanuel Adebayor.

Klubi po ashtu ka arritur marrëveshje me Evertonin dhe pritet të nënshkruajë edhe me mbrojtësin anglez Joleon Lescott.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 6:38 am

Toure mohon spekulimet

Futbollisti i Barcelonës Yaya Toure mohon spekulimet e mediave për një kalim të mundshëm të tij në Man City. Ai deklaroi '' Unë kam dëgjuar spekulime të tilla, por unë jam futbollist i një klubi të madh. Unë edhe më herët kam thënë se më pëlqen futbolli Anglez, dhe se në futboll nuk dihet kurrë asgjë, por unë jam futbollist i Barcelonës, dhe se do të vazhdojë këtu. Man City ka blerë futbollist shumë të mirë, dhe ka ndërtuar një skuadër të fortë'' u shprehë Yaya Toure
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 6:39 am

GERRARD I HABITUR
Kapiteni i Liverpoolit Steven Gerrard është ndarë shumë i habitur nga
ky start i skuadrës së tij. Sipas Gerrard, kjo fazë nëpër të cilën po
kalon skuadra e tij do të kaloj shumë shpejt. Gerrard edhe një herë
tjetër e ka bërë të qartë se Liverpooli është në garë për titull
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 6:41 am

Joan Laporta edhe një herë tjetër e ka shpalosur dëshirën e tij që të
transferojë kapitenin e Arsenalit Cesc Fabregas. " Më vjen keç për
Wengerin por ne e duam këtë futbollistë. Ai është Katalan dhe ne duam
ta rikthejmë në skuadër. Ai ka luajtur në finalen e ligës së kampionëve
bashkë me Victor Valdes, Carles Puyol, Gerard Pique, Sergi Busquets,
Xavi, Andres Insieta dhe Lionel Messi" u shpreh Laporta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 6:45 am

Juventus Nuk ngrit Oferten per Grosson.

Skuadra Italiane ajo bardh-e-zi Juventus i ka jep ultimatun mbrojtesit Italian Fabio Grosso se nuk deshiroj te rrit Qmimin per kete Lojtar .
"2 Milion jane para te majftueshme per te dhe nuk ngrisim as edhe nje Cent"- tha drejtori sportiv i Juves Secco.

Nderkohe Ekipi Francez ai i Lyonit do te ishte ne humbje po qe se e shet per 2 Milion , ngase para 2 viteve e kishin transferuar ate per 7 Milion nga Interi.
Ardhja e Cissockhos ne Lyon Nga Porto , Grosson e paraqet si nje Lojtar teprice ne Ekip.

Lyoni duhet te vendosin sae a do te pranojne apo jo oferten e Juventusit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 7:01 am

ISMET RAMUSHI I KNAQUR ME SKUADREN E TIJ


Kapiteni i skuadres se Samadrexhes Ismet Ramushi eshte shum i kenaqur me formen e skuadres se tij dhe lojen ekipore te Samadrexhes.
Kjo vjen si shkak i 50 humbjeve rradhazi te ekipit te tij dhe ramjes ne ligen e 5.
Sipas mjekeve SAMADREXHA supozohet se ka Livrit krejt e so mire hiq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 5:16 pm

Juve mposht Romën në Olimpico


Derbi i dytë i kësaj jave në Serie A, i zhvilluar në Stadio Olimpico të kryeqytetit italian, ndërmjet Romës dhe Juventusit, ka përfunduar me fitoren e mysafirëve me rezultat 3-1.

Juve e filloi ndeshjen me dyshen sulmuese Amauri dhe Iaquinta të mbështetur nga Diego, ndërsa Roma e filloi takimin me vetëm një sulmues, pikërisht kapitenin Francesco Totti.

Të dyja skuadrat zhvilluan një ndeshje energjike, mirëpo pjesa më e madhe e lojës zhvillohej kryesisht në mesfushë.

Goli i parë në ndeshje erdhi pas një gabimi të Casettit, të cilin e shfrytëzoi transferi i sivjetmë i Zonjës së Vjetër, Diego, i cili kaloi Juventusin në epërsi (25’).

Dhjetë minuta më pas (35’), Giallorossët ekzekutuan shpejtë një gjuajtje të lirë, ndërsa nga një distancë afro 27 metërshe, Daniele De Rossi e zuri në befasi portierin Buffon për ta barazuar rezultatin.

Ishte sërish lojtari i ndeshjes, braziliani Diego, që shënoi edhe golin e dytë për Juventusin (68’), pas një asisti të bukur nga Iaquinta.

Rezultatin përfundimtar të takimit e vendosi mesfushori tjetër i ardhur këtë sezon te bardhezinjtë, Felipe Melo, në minutat shtesë të përballjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 11:27 pm

[b]Festim Mustafa poston vetem lajme per JUVENTUSIN per kete shkak kjo faqe sosht aktive
Sepse lajmet per ate ekip jane vetem 1 here ne muaj qe dmth PRISHTINA ka lajme ma shum se Ekipi i cilli para disa viteve luftonte ne garat ne SERIE B
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 7:55 am

Diddi Ofendon Juventusin


i Padituri D.G nga KS ofendon rende klubin e Juventusit ku shpesh Here perfshin edhe deklarata te rrejshme pa Fakte .

Arsyen veq se e dijme XHELOZIA dhe Inatii e shtyejn dikur me te mirin e OFM-se (A) te jep kesi lloj Postimesh ne Forume .

Apo ndoshta i kujtohet Finalja e 85-tes ne CH.L kur Juventus e shkatrronte LFC-ne dhe Fitoj Trofeun em te qmuar Europian te Klubeve.

Diddi gjithmone ne Itali e Favorizonte Juventusin por para disa Diteve ai ka ndryshuar teresisht ndonese mauro e ka ngacmuar me fjal reale por te verteta dhe kjo e shtyu Diddin qe te kthehet tani 361 shkall kunder Bardh-e-zinjeve , por kjo nuk u intereson fort Bianconereve sepse ata dijne qe jon nish ne Sere A dhe jane Favorit per te Fituar CH.L
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 9:59 am

mauro camoranesi(festim) shkruajti:
Diddi Ofendon Juventusin


i Padituri D.G nga KS ofendon rende klubin e Juventusit ku shpesh Here perfshin edhe deklarata te rrejshme pa Fakte .

Arsyen veq se e dijme XHELOZIA dhe Inatii e shtyejn dikur me te mirin e OFM-se (A) te jep kesi lloj Postimesh ne Forume .

Apo ndoshta i kujtohet Finalja e 85-tes ne CH.L kur Juventus e shkatrronte LFC-ne dhe Fitoj Trofeun em te qmuar Europian te Klubeve.

Diddi gjithmone ne Itali e Favorizonte Juventusin por para disa Diteve ai ka ndryshuar teresisht ndonese mauro e ka ngacmuar me fjal reale por te verteta dhe kjo e shtyu Diddin qe te kthehet tani 361 shkall kunder Bardh-e-zinjeve , por kjo nuk u intereson fort Bianconereve sepse ata dijne qe jon nish ne Sere A dhe jane Favorit per te Fituar CH.L


A ndoshta ty nuk te kujtohet e 2005 humbje e juventusit ndaj liverit shkaturruese ishte ajo fitore lol ahuahua ski faj ather s eke njoft juven lol huahua

Qashtu did ofnedo saq mujsh pota nin a hahuah Razz

Mauro qa din me ngacmu bre veq ni fjal e dina mauro juventus kat shkon e shkrun lol ahuahuhu

Xhelozia se shtyn po po asht vet njeri tipik lol Razz hauuhaahu qa kemi bo tash qeshtu asht ky me myt sun e myt ju qe plasin qa komeju bo ky lol ahuahuahua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 2:32 pm

EKipi i Juventusit dhe koha prej qe ka lindur Festim Mustafa nuk kan shijuar kurre kurre Fitore ndaj Liverpoolit

Dhe kjo do te thot
VetVrasje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeFri Sep 04, 2009 7:02 am

Klubi i Liverpoolit dhe qe kur ka Lind DG nuk kane shijuar ende Titull ne P.L huahagaygaygagagayagyagagyahayhayahajhjaahgahahahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeFri Sep 04, 2009 7:03 am

apo nashta Juventus ka arsye se mu taku veq 1 her jena taku me Liverin edhe ja kena nshu Razz mu gzu pak haveri jem DG , ehd epse e tepron kanihere prej gzimit ska Gajle.

na veq 1 her jena taku . amo DG ka bo 18 Vjet edhe haala Liveri ska fitu Titull ne P.L ku lun qe 18 Vjet :S:S qikjo me te myt osht bre Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeFri Sep 04, 2009 3:59 pm

mauro camoranesi(festim) shkruajti:
Klubi i Liverpoolit dhe qe kur ka Lind DG nuk kane shijuar ende Titull ne P.L huahagaygaygagagayagyagagyahayhayahajhjaahgahahahahaha
Ekipi i Liverpoolit prej qe ka lindur Dardan Gashi ka arritur te mposhte te gjitha ekipet me te medha Evropiane
Ndersa Juventus nuk e ka shijuar ende Qe dmth as Festuim Mustafa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSat Sep 05, 2009 3:19 pm

qka skena shiju bre na ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 4:17 am

Fitoren kunder LIVERPOOLIt
Prej qe je gjalle ti sna ke mujt kurre:D
As Chelsean qe pe don shum shum shum

PO as LEccen spatet mujt me mujt sa ket ne ligen mat famshme SERIE B

uhahuahua
Sdi pse po fol
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 4:35 am

ti llogjiken e ki shum Nice

kur jena kan ne Serie B lecce u kan ne serie A edhe normal qe sken amujt se sken a pas loje

me liverpoolin ni loj krejt jau kena nshu po ju sja dini te miren kerkujna , ju kena lan mu knaq pak . se qka ju kena bo ne 85-ten e me jau bo edhe mas 30 vitev pernime gjynah ish kan Sad.

Chelsean qashtu veq 1 loj e patum me ta , po na nuk deshtum me mujt , se edhe ata jon tfort. Razz.


Une skisha mujt me dasht juventusin kur se kom pa tu ngrit trofe en serie A , rast si Liverpooli me ty Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Didi
Webmaster & Hacker
Webmaster & Hacker
Didi

Numri i postimeve : 395
Join date : 09/08/2009
Age : 28
Location : Prishtinaa

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 7:44 am

Festim pom vjen keq
PO ti nime koke lladik njeri vallahi

Ku lshohet loja per CHL po mos tnin kush allahile
TI skoke normal njeir
A nashta Inati i madh tka pru deri qetu a kumedit qka te ka gjet
2 fjal po ti thom
Per Jete nashta din
PO PER FUTBOLL JE SHUM JASHTE NJERI:s;s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://great-albania.albanianforum.net
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeMon Sep 07, 2009 9:49 am

did spo du me zgat.

Fjalt e mia qe pi hedh posht se Diego osht ma i fort se Kakka` spe thojsha veq une Wink

Di Canio: Diego më i mirë se Kaka
Sulmuesi i dikurshëm i Lazios dhe Juventusit, Paolo Di Canio, është emri më i fundit nga bota e futbollit që e ka lëvduar mesfushorin e Juves, Diego.

“Ai është i vetmi ‘trequartista’ (mesfushor ofanziv prapa sulmuesve) i vërtetë në botë. Ai është model se si duhet një lojtar të lëvizë nëpër fushë. Është shumë vështirë për ta ndaluar dhe kualitetet e tija teknike janë mbi mesatare”.

“Mënyra se si e interpreton rolin e tij, është e nivelit të lartë. A është ai më i mirë se Kaka? Po, ish-lojtari i Milanit nuk mund të vallëzojë nëpër fushë siç bën Diego”, ka thënë Di Canio për “Tuttosport”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
hoxh kadri prishtina
V.I.P
V.I.P
hoxh kadri prishtina

Numri i postimeve : 595
Join date : 13/08/2009
Location : Prishtina

News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitimeMon Sep 07, 2009 9:56 am

Trapattoni: Inter, kujdes nga Juventusi
Giovanni Trapattoni ka dhënë opinionet e tij në lidhje me garën e sivjetme për Scudetto, e cila pritet të zhvillohet ndërmjet Interit dhe Juventusit.

“Interi ka humbur një lojtar të madh, Ibrahimovicin. Mirëpo ka sjellë Militon, Thiago Mottan, Eto’o-n, Sneijderin dhe Lucion. Të gjithë ata janë lojtarë të cilët veç kanë qenë të fortë dhe vazhdojnë të jenë të tillë”.

“Nerazzurët janë ende favoritë, por e njoh (trajnerin e Juventusit) Ferraran dhe ai është dinak. Ferrara po ndërton një ekip të vërtetë.”

“Mund të shihet qartë se pas golave të shënuar kundër Romës në Olimpico, lojtarët e vjetër dhe të ri kanë krijuar një njësi, pa xhelozi”.

“Prandaj Interi duhet të ketë kujdes nga ky Juve ‘i vërtetë’”, ka thënë trajneri i Irlandës për “La Gazzetta dello Sport”.


hauhauahuah , Sdi a pe shihni krejt neve na favorizojne ~~
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.veqsport.tk
Sponsored content
News Sport ... Empty
MesazhTitulli: Re: News Sport ...   News Sport ... I_icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
News Sport ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ► Forumi Argetues ◄ :: •.∙.∙. Sporti ●-
Kërce tek: