Per kontakt -> kontakt@great-albania.tk
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com
RRegullat..
Lajme Nga Shqiperia I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 4:05 pm nga ● King Albo ●
Forumi i prezantimit ka disa rregulla nder kryesoret jane

Per cdo prezantim duhet te hapet Topic i ri per secilin person
Nuk duhet te ket fyerje ndermjet personave ne prezantim
Duhet te veqohen disa nga te dhenat personale

Emrin (nickname) te mos e nderroni 100 her po vetem 2 her keni te drejt se per ndryshe do te merrni denim

Ne forume Te mos Dilni jasht teme po ti mbahni temes se …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Download mp3
risi-ks.com
zbavitu.net
shkupimusic.com

Share
 

 Lajme Nga Shqiperia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
● King Albo ●
Admininistrator
Admininistrator
● King Albo ●

Numri i postimeve : 605
Join date : 12/08/2009
Location : Kosova - Fush kosova

Character sheet
Lajme:

Lajme Nga Shqiperia Empty
MesazhTitulli: Lajme Nga Shqiperia   Lajme Nga Shqiperia I_icon_minitimeThu Sep 10, 2009 3:40 pm

Maroni: Vizat, Shqipëria ende larg
Ministri italian i Punëve te Brendshme, Roberto Maroni, gjatë fjalës që mbajti në Konferencën e nëntë të ministrave mbi emigracionin e paligjshëm, kriminalitetin e organizuar, terrorizmin dhe korrupsionin, të zhvilluar në Brdo të Sllovenisë, paraqiti veprimtarinë e qeverisë së Romës mbi këto tema.

Përveç ilustrimit të punës së bërë për të frenuar mbërritjen e emigrantëve nga Libia, ai përmendi edhe çështjen e vizave për shtetasit e rajonit ballkanik.

Sipas ministrit procesi i liberalizimit të vizave, i filluar përpara gjashtë vjetësh, është një nga mjetet e luftës kundër hyrjes së emigrantëve të paligjshëm nga vendet ballkanike.

Ministri Maroni tha se tani për tani Maqedonia është në rregull me standardet evropiane, Mali i Zi dhe Serbia janë pranë arritjes se këtyre standardeve, por Shqipëria dhe Bosnja kanë akoma shumë hapa për të bërë.

Ai shtoi se Italia është e gatshme të ndjekë Shqipërinë në mënyrë që nga një janari i vitit 2010 ajo të përshtatet me normat që duhen për liberalizimin e vizave. /TCH/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lajme Nga Shqiperia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ► Forumi Argetues ◄ :: Lajme-
Kërce tek: